Fryzura męska buzz cut – komu pasuje?
18 lipca 2024Chcesz szybko odmienić swój wygląd? Najszybciej i najprościej zrobisz to zmieniając fryzurę. Do wyboru masz obecnie wiele rodzajów męskich fryzur, do tych, które cieszą się naprawdę...
Mężczyźni rzadko korzystają z kosmetyków na co dzień lub na wakacjach. Uważa się, że skóra mężczyzn jest bardziej odporna na działanie promieni słonecznych. Czy naprawdę? Czy warto stosować dodatkową ochronę skóry przed promieniami ultrafioletowymi? A jak wybrać krem przeciwsłoneczny?
Najczęściej przed negatywnym działaniem promieni słonecznych stosuje się różnego rodzaju kremy, balsamy czy olejki. Tylko specjalnie opracowane produkty mogą skutecznie chronić skórę. Współczesny rynek przepełniony jest dużą liczbą i wyborem tej linii kosmetyków. Jak jednak wybrać filtr przeciwsłoneczny odpowiedni do rodzaju skóry?
Kremy z filtrem dla mężczyzn powinny zawierać w składzie witaminę E, pantenol i glicerynę, a także formułę specjalnych filtrów UVA i UVB. Zawarta w składzie witamina E zapobiega starzeniu i ekspozycji na promienie UV. Pantenol i gliceryna zmiękczają i łagodzą skórę. Dzięki swojej lekkiej strukturze ma natychmiastowe działanie ochronne, szybko się wchłania i zawiera witaminę E.
Kremy z filtrem dla mężczyzn z aloesem aktywnie łagodzą i nawilżają skórę. Poprawiają kondycję skóry po długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne. Szybko i skutecznie łagodzi i chłodzi dotknięte obszary skóry.
Ustaliliśmy, jak wybrać filtr przeciwsłoneczny, teraz porozmawiajmy o użyciu. Do wszystkich filtrów przeciwsłonecznych dołączona jest jasna instrukcja prawidłowego stosowania kremu, mleczka lub balsamu. Ochrona przeciwsłoneczna męska wymaga, aby produkt nakładać na skórę codziennie. Szczególnej pielęgnacji wymagają miejsca narażone na działanie promieni słonecznych (twarz, szyja, ramiona). Powtarzana aplikacja tylko wzmacnia ochronę. Następnie należy stosować krem co 2 godziny, nie zmywając poprzedniej warstwy.
Ochrona przeciwsłoneczna męska czyli zasada działania kremu zależy od oznakowania wskazanego na opakowaniu. SPF 30 gwarantuje ochronę przez 150 minut ekspozycji na słońce. Na ciało można nakładać filtry przeciwsłoneczne z filtrem SPF 15. Dla osób o jasnej karnacji lepiej zastosować filtr SPF 40 lub wyższy, dla osób o ciemnej karnacji odpowiedni będzie SPF 10.
Aby stworzyć skuteczniejszą barierę, należy wybrać filtr przeciwsłoneczny wodoodporny, który można stosować w wodzie (morzu, basenie, rzece). Ponadto przy wyborze należy kierować się rodzajem skóry. W przypadku mężczyzn o suchej skórze lepiej jest postawić na produkty o działaniu nawilżającym. Zawierają różne olejki: lanolinę i dimetikon. Nie należy wybierać kremów zawierających alkohol. Mężczyznom z cerą tłustą zaleca się stosowanie kremów o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają.
SPF to skrót od współczynnika ochrony przeciwsłonecznej. Liczba SPF pokazuje, jak bardzo produkt chroni przed promieniami ultrafioletowymi. W zależności od indeksu może to być niski (6–12), średni (15, 20, 25) lub wysoki (30, 40, 50 i 50+) stopień ochrony. Jakie są najlepsze SPF dla mężczyzn?
Wszystko zależy od odcienia i rodzaju skóry. Krem z filtrem przeciwsłonecznym należy nałożyć na suchą, czystą skórę i równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni. Zrób to 15-20 minut przed wyjściem na słońce: filtry potrzebują czasu, aby stać się aktywne. Najlepsze SPF dla mężczyzn zapewniają pełną ochronę przez cały dzień.
Pamiętaj jednak, że choć filtry same w sobie nie są szkodliwe, jednak niektóre składniki produktu mogą powodować alergie, zwłaszcza jeśli twoja skóra jest wrażliwa. Aby sprawdzić, czy krem jest dla ciebie odpowiedni, nałóż go najpierw na zgięcie łokcia lub za uchem. Jeśli nie pojawia się zaczerwienienie ani swędzenie, wszystko jest w porządku. Istnieją również produkty hipoalergiczne: zawierają minimum składników potencjalnie reaktywnych.
Nie wiesz jak wybrać krem z filtrem? Koniecznie określ stan swojej skóry. Kremy przeciwsłoneczne dla skóry wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień, łuszczenia się czy wysypek warto wybierać z dodatkiem minerałów (tlenku cynku i dwutlenku tytanu). W znaczący sposób minimalizują występowanie reakcji alergicznej. Konieczne jest monitorowanie daty ważności filtra przeciwsłonecznego, ponieważ po 1-1,5 miesiącach może on utracić swoje aktywne właściwości. Obniża to poziom skuteczności i ochrony przed promieniami UV.
To jak wybrać krem z filtrem zależy od stopnia ochrony. Przed ochroną skóry tłustej przed słońcem należy wstrząsnąć butelką w celu wymieszania wszystkich składników. Należy go nakładać kilka razy w ciągu 15-30 minut. Aby mieć pewność, że krem z filtrem przeciwsłonecznym rozprowadzi się równomiernie i dobrze na skórze, należy stosować optymalną ilość.
0Komentarze