Gdzie kupić tanie dobrej jakości ubrania?
26 marca 2025Każdy z nas chciałby wyglądać modnie i elegancko. Nie wszystkich nas jednak stać na markowe ubrania. Jak i gdzie, możemy kupić je taniej? Tanie ubrania dobrej jakości – gdzie...
Czarny płaszcz to najbardziej elegancki element nieformalnej stylizacji. Można dodatkowo podkreślić jego charakter odpowiednio dobranym szalikiem.
Istnieją ogólne zasady łączenia szalika z odzieżą. To jaki szal do czarnego płaszcza będzie odpowiedni, nie zależy tylko od jego odcienia. Należy wziąć też pod uwagę materiał, jego grubość, fakturę i styl. Elegancki jedwabny szalik raczej nie będzie pasował do szorstkiego płaszcza.
Uważa się, że szalik nie powinien komponować się z topem, czyli ze swetrem, marynarką, płaszczem, kardiganem itp. Jeśli nie wiesz jaki szal do czarnego płaszcza dobrać, to kieruj się zasadą, że szalik powinien się wyróżniać. Jeśli jednak jest teksturowany, a ubrania gładkie, kontrast będzie dość wyraźny nawet bez różnorodności kolorów.
Możesz bezpiecznie łączyć neutralne ubrania z szalikiem w innym neutralnym kolorze. Kolory neutralne i warunkowo neutralne to: czarny, biały, szary, beżowy i brązowy. Zatem to jaki szal do czarnego płaszcza pasuje, zależy od odcienia bazowego kurtki. Pamiętaj też, że z reguły wszelkie neutralne kombinacje są harmonijne: szary z czarnym, czarny z brązowym, beżowy z czarnym.
Jest tylko jeden wyjątek: połączenie czerni i brązu. Tandem ten wciąż jest oceniany niejednoznacznie. Jeśli mówimy o formalnym stylu biznesowym, nie należy łączyć tych kolorów w swoich ubraniach. W innych sytuacjach - opcjonalnie.
Nie wiesz, jaki szali do czarnego płaszcza będzie pasować do nieformalnych stylizacji? Baw się odcieniami tego samego koloru. Dobrze wygląda szalik pasujący do koloru ubrania, ale o innym stopniu nasycenia. Na przykład jasnoszary szalik pasuje do ciemnoszarego płaszcza, ciemnoniebieski szalik do niebieskiej kurtki itp. I tym samym ciemny szalik do czarnego płaszcza. To połączenie jest piękne. Wiele osób lubi efekt gradientu.
To nazwa schematu polegającego na wyborze szalika dwukolorowego lub wielokolorowego (w paski, kratkę lub z innym wzorem), w którym jeden z kolorów powtarza kolor ubrania, a pozostałe się uzupełniają. Na przykład szalik w czerwono-biało-niebieską kratkę będzie dobrze komponował się z czerwonym swetrem. Czerwień zwiąże szalik z ubraniem, a błękit i biel urozmaicą kolorystykę. Do czarnego płaszcza możesz nosić czarno-czerwony szalik, do beżowej marynarki beżowo-niebieski itp. Dzięki obecności dodatkowych kolorów szalik nie komponuje się z ubraniem, ale harmonijnie go uzupełnia.
Jeśli odzież wierzchnia jest uzupełniona neutralnymi elementami odzieży, to szal do czarnego płaszcza może być w dowolnym jasnym kolorze. Ten soczysty akcent sprawi, że surowy i nudny look stanie się bardziej świeży i interesujący.
Możesz też dobrać szalik do czarnego płaszcza w oparciu o dół stylizacji, czyli ze spodniami klasycznymi lub dżinsami. Jeśli do czarnego płaszcza założyłeś niebieskie dżinsy, odpowiedni będzie niebieski szalik. Do białego swetra noszonego z chinosami w kolorze khaki można dobrać szalik w kolorze khaki.
Większość szalików ma kształt prostokątny, a długość mierzona jest od czubka do czubka. Sam szalik do czarnego płaszcza dobiera się w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.
Szal do czarnego płaszcza w rozmiarze uniwersalnym, zazwyczaj mieści się w przedziale krótkim i średnim. Jak sprawdzić długość? Chwyć szalik za oba końce i wyciągnij ramiona. Jeśli jest wystarczająco długi, aby pomieścić rozpiętość ramion, najprawdopodobniej będzie wystarczająco długi, aby dobrze wyglądać na szyi. Jedynym wyjątkiem są szaliki rurkowe. Są one zaprojektowane w kształcie koła i nie służą do zawiązania wokół szyi.
Wybór odpowiedniego materiału jest tak samo ważny, jak rodzaj węzła, którego użyjesz. Materiał określi teksturę, wagę i czynnik ciepła. Wełna to klasyczny materiał na szaliki ze względu na jej ciepło i trwałość. Jest również oddychający, co oznacza, że odprowadza wilgoć. Wełna może utrzymać 30% wilgoci w stosunku do swojej wagi. Wadą jest to, że niektóre rodzaje wełny mogą powodować swędzenie. Aby zapobiec swędzeniu wełnianego szalika, upierz go ręcznie i dodaj łyżeczkę lub dwie białego destylowanego octu do wody do płukania.
0Komentarze